Blanka Šafrová

Pořadí na kandidátce, č.7
Tel. +420 777 901 354

Blanka Šafrová

/album/blanka-safrova/blankasafrova-jpg1/ /album/blanka-safrova/rola-jimi-blsa-jpg/

Profil

Jméno, příjmení Blanka Šafrová titul -věk 48
Dosažené vzdělání  střední, zatím nedokončené VŠ  rodinný stav  vdaná
Počet dětí  2  pozn. k dětem  dcery

Bydliště  Jindřicha z Lipé 120, Česká Lípa
Místo narození  Chomutov

Pracovní zařazení trenér
Zaměstnavatel OSVČ

Zájmy, záliby, koníčky:  plavání, on-line brusle, kolo, lyže - sport všeobecně,  cestování,  moderní hudba,  sebevzdělávání
Co pro mne znamená kandidovat v komunálních volbách 2014 v České Lípě, mé cíle, přání:

Čím dál tím více vnímám rozkol současné společnosti díky špatné politické situaci ve státě, ale i na komunální úrovni a rozhodla jsem se nejen toto vnímat a kritizovat, ale také pokusit se to změnit.

Před 30-ti lety mne osud  a tehdy  i  bytová  situace  zavály do České Lípy, která se záhy stala mým  domovem. Zde  jsem  založila  svou  rodinu,  našla  blízké  přátele  a  vyzkoušela  několik  povolání Dnes už si ani nedovedu představit, že bych  žila někde jinde.

Mám  ráda  výlety  na kole po okolí  i víkendové procházky městem. Několik posledních let však zjišťuji, že zeleně je ve městě čím dál tím méně. Vzrostlé stromy se ořezávají nebo kácejí a nové se nevysazují, keře a  trávníky jsou špatně udržované a květiny téměř žádné. Cyklostezky se sice budují ale dále již neudržují a chátrají.

V letech 1989-1991  jsem prožila  porevoluční euforii  s nadějí  na  lepší  život  můj a  hlavně  mých dětí.  Spousta  lidí  však využila  mezer v  zákonech  a spojila  podnikání  pouze s rychlým  zbohatnutím a  obohacení  se. Dnes často těmito financemi  často ovlivňují  dění  a  investice  hlavně ve městech,  opět  na úkor  všech,  pouze ve svůj prospěch a pro svůj  zisk..

Podmínky  pro  skutečné podnikatele  začaly  být  čím  dál  tím  složitější. Komunální politika by se však měla zabývat především podporou podnikání, které přirozeně ovlivňuje zaměstnanost a budoucnost ve městech. Radní většinou svým  jednáním  zajišťují  budoucnost  hlavně  sobě,  nehledě  na následky  pro  město  a  jeho  obyvatele.

Zaměstnanost vidím také jako zásadní pro  Českou  Lípu. Na druhém místě by mělo být zvýšení zájmu občanů o dění ve městě. Většina z nich si po různých zkušenostech říká, že stejně není v jejich moci něco změnit. Veřejnost by měla dostat větší pravomoc spolurozhodovat o svém městě.

Česká Lípa nepotřebuje velké investice do novách projektů, je jen potřeba dobře hospodařit se stávajícím majetkem.