MHD v České Lípě zdarma

17.09.2014 15:28

V České Lípě MHD zdarma

Jedním z mých prioritních cílů, je zavedení Městské hromadné dopravy v České Lípě bezplatně.

To není populismus, ani utopie, ale jedno z řešení, které mohou pomoci vyvést Českou Lípu ze špatné kondice, do které se dostala v posledních letech.

MHD bezplatně funguje v několika evropských městech, ale již začíná zažívat boom i v městech českých. Nejedná se tedy o experiment, ale o odvahu vytknout si smělý cíl.

A že s tímto nápadem doposud nikdo v našem městě nepřišel? Nevadí. Na dobrou věc není nikdy pozdě. Věřím, že pro myšlenku zavedení MHD bezplatně, se mi podaří získat další stoupence.

Tak jako jsem musel nejprve překonat počáteční nedůvěru kolegů a kolegyň ve SPOLEHNUTÍ – SPOLEČNÉM HNUTÍ ČESKOLIPANŮ, za které kandiduji jako lídr v nadcházejících komunálních volbách. Ti nejprve chtěli zodpovědně vysvětlit, jaké bude mít zavedení bezplatné služby občanům důsledky. Ihned však pochopili pozitivní vliv MHD na ekonomiku města, dopravu, zaměstnanost, cestovní ruch i  životní prostředí.  

Pokud se vše povede, občané si budou moci služeb městské hromadné dopravy užívat v daleko větší míře než doposud a MHD zdarma přispěje ke zlepšení kvality života v našem městě.

Více informací budeme zveřejňovat v rámci našich předvolebních setkání, na našich stránkách a facebookovém profilu.

PeS

Zpět